| cuteandfunny a întrebat:

Am si eu o intrebare dc in viata toate fetele cretine si handicapate primesc ce-si doresc (de la parinti, de la iubiti), iar altele trebuie sa stea o gramada de timp pana sa-si ia un telefon, un calculator etc?

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca asa e viata ...nedreapta!
.dar vezi tu, daca aveai bani si primeai ce doreai, te injura si pe tine cineva asa cum faci tu acum...

| FoarteLetargic a răspuns:

Viata nu e dreapta. Dar majoritatea oamenilor muncesc pentru lucrul dorit.

| DoarOana a răspuns:

Buna Gossipgirl,
Eu nu cred ca toate sunt asa cum le-ai numit. Mai sunt genul de fete bogate dar care nu sunt asa frumoase, au tot ce vor si ma refer doar la lucrurile materiale dar nu au iubiti pentru ca ori sunt foarte rasfatate si nimeni nu le suporta ori nu convine "ambalajul".
Mai exista tipul de fete care desi sunt bogate si au prieteni sunt modesti si nu lasa sa se vada faptul ca parintii sunt instariti.
Fiecare parinte lupta din rasputeri sa le ofere copilului lor tot ce e mai bun asa ca daca unilor parinti le ia mai mult pana le ofera copilului cadoul mult asteptat e datorat faptului ca muncesc mai mult ca sa-i implineasca visul protejatului.
Pa, pa

| pryncesSs a răspuns:

Pentru ca isi permitwinking

| KaRa23S a răspuns:

Vezi ca esti prea dura la vb. Primesc ca au posibilitati

| justme97 a răspuns:

Poate pentru ca ele au tupeul sa ceara orice fara sa le pese de pretul sau valoarea acelui lucru
probabil cred ca totul li se cuvine
stiu sa manipuleze si isi aleg persoanele potrivite (iubiti, prieteni)
iar la capitolul parintii se spune ca aschia nu sare departe de trunchi
doar o parere
happy

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Asta depinde si de soarta si de bugetul fiecaruia sad

| Betty18 a răspuns:

Pentru ca parintii ei au invatat, au ajuns bine si isi rasfata copilul chiar daca asta nu e bine de cele mai multe ori!

Nu ar trebui sa fii invidioasa! Nu ai tu dreptul sa le jignesti! Cretina necretina are bani, bravo ei sa-i fie de bine! Mai incolo multe din ele vor ajunge sa creada ca totul consta in lucruri materiale si se vor baza doar pe bANI excluzand sentimentele!

Tu lupta prin propiile forte sa ajungi acolo unde iti doresti si sa iti cumperi ce vrei si vei fi de 1000 de ori mai apreciata de restul lumii! Lasa capra vecinului!

| Tania_9268 a răspuns:

Pentru ca lumea e nedreapta!

| y0n3la98 a răspuns:

Banii! singuru` raspuns.big grin
Sau poate ca unii parinti au bani, si nu vor sa cumpere din motive ca iti vei strika invatatura, comportamentul...etchappy
funda?:X

| pinkpinqdanaa a răspuns:

Pentru ca ele sunt intr-o situatie mai dificile de celelalte fete in generel.
Funda?

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Mda aceiasi intrebare mi-o puneam si eu acum ceva timp.
Nu stiuthinking situatie materiala poate
dar nu numai
ex. am o colega de clasa. parintii ei nu au o situatie materiala f. buna.dar si-a luat pc inaintea mea. telefon in ciuda faptului ca notele ei nu sunt unele f. bunewinking[fata de ale mele si altele]

Deci acum nu stiu.
Noroc poatethinking

Fiecare v-a primi la un moment ce isi doreste [poate] thinking

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Intrebare*