| Culcat2u a întrebat:

Am și eu o întrebare.De un cam un an spre 2 am început sa am gândirea:Ba bag p**@ în ele de relații și în iubire iar dacă vreau sa s*x ma duc la cu**e, gândire care uneori ma pune serios pe gânduri
Orice sfat e binevenit!happy

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care-i intrebarea?

| Simpatic a răspuns:

Este o gandire de adolescent care a suferit 1 data de 2 ori si s-a transformat intr-un fel de las sentimental!
nu, nu te atac!
stiu cum este sa treci prin suferinte emotionale, dar nu trebuie sa abandonezi!
unii isi pun capat zilelor la prima concediere, altii la prima despartire, in timp ce altii trecem prin viata cand altii nu fac fata!
doar prin perseverență iesi invingator!
nu te amagi si nici nu abandona! relatiile sunt frumoase si mai ales necesare!
succes!

| dullcat a răspuns:

Parerea mea este ca te pripesti enorm cu astfel de gandire specifica celor de 40+ de ani care nu si-au gasit jumatatea.Preuspun ca abia esti la liceu, nu inteleg de unde aceste frustrari de parca ai dat peste 100 de fete si toate te-au inselat? Zau asa...Inca mai ai toata viata inainte sa gasesti o fata pe gustul tau, nu dispera fiindca nu este cazul.Vezi-ti de scoala si nu te mai compara cu altii, e infinit mai benefic sa fii acum single decat sa te afli intr-o relatie proasta, superficiala, numai asa ca sa le demonstrezi nu stiu ce colegilor, sa dai aparente false, in timp ce tu, de fapt, te simti cat se poate de neimplinit.Ai incredere in tine, pastreaza o doza de optimism si restul se va rezolva de la sine. Bafta!

| Hyperion7 a răspuns:

Zici asta pentru că nu ai avut nicio relație și te oftici pe cei care au deja? Pentru că așa pare! Încearcă să citești chestii de self improvment și după treci pe cuceriri…încerci să și aplici și după vezi tu cum sta treaba
Enjoy!

| LisaJulie a răspuns:

Poate ca majoritatea fetele cunoscute de tine sunt prea fițoase! Nu îți face griji, ai timp sa îți găsești jumătatea! Important este sa vorbești cu cât mai multe fete