| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare eu sunt major si stau cu o fata de 16 ani care am dezvirginato ce se poate intampla daca ma despart de ea si face reclamatie la politie?

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Se cheamă : Corupere de minori. Situaţia nu te avantajează. Poţi fi condamnat, chiar dacă actul sexual a fost cu voia ei.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Poi daca nu ai abuzat de ea absolut nimic, numa ca nu prea e frumos sa iti satisfaci placerile si dupa aia sai dai papuciibig grin parerea mea.

| sexychick_4075 a răspuns:

Pai de ce vrei sa te desparti de ea.Intr-un cuvant esti nesimtit! Ai merita sa ti se intample ceva dar nu cred, pentru ca nu a fost viol, si ea a vrut.

| MiReLa_3183 a răspuns:

Atat timp cat nu a fost viol si ei i-a placut nu vad cu ce te-ar putea invinui happy

| claudia_5508 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic atata timp cat ea nu are dovezi ca tu ai fost cel care a dezvirginat`o. e logic nu? nu poti fii condamnat fara dovezi despre orice ar fi vorba...

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Daca si ea a fost de accord, nu ai ce pati, dar daca ea depune plangere impotriva ta, atunci vei avea ceva probleme, depinde de ea, dar mai ai si o posibilitate in cazul in care te denunta la politie, ea va fi nevoita sa se supuna unui control ginecologic, si daca medicii observa ca actul sexual s-a desfasurat "urat", adica, atunci cand ea nu este de accord, niste chestii prin corpul ei interacctioneaza, si raman niste urme, daca nu se gaseste nimic in neregula la acel control, nu ai ce pati.

| roxynutza a răspuns:

Crezi ca e atat de tampita?
bine stiu ca fetele care sufera din dragoste sunt in stare de orik dar are si ea parinti? carezi ca i-ar conveni si ei o astfel de situatie?

| mariuspolizei a răspuns:

Nu se intampla nimic. Conform codului penal in vigoare,
Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea unor drepturi.
si daca tu te-ai culcat cu ea cand nu implinise 15 ani, sa ca te bage in belea trebuie sa dovedeasca. Cum dovedeste? Pai...nu prea poate. Asa ca stai linistit.