| Puscasiu_Emil_Daniel_1973 a întrebat:

Am castigat o licitatie pe ebay.de si din pacate nu mai am banii sa ii trimit vanzatorului. Acesta ameninta cu reclamatie la Ebay si la Politie. Ce se poate intampla?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul corect il gasesti citind regulamentul eBay.
Reclamatia la politie se poate face doar daca ai primit produsul licitat si nu l-ai platit, ar fi infractiunea de inselaciune, altfel politia nu are nici o treaba.

| PeFuga a răspuns:

Cel mult primesti avertisment sau ti se bloceaza contul de ebay. Politia nu are nicio putere aici pentru ca ai comis nicio infractiune. S-ar mai putea ca acel vanzator sa iti faca reclama negativa pe site si apoi sa fii evitat de vanzatori sau cumparatori pe motiv ca nu esti serios! In acest caz iti faci alt cont si gata happy