| Rebeca97 a întrebat:

Buna vreau si eu sa stiu daca te duci la politie si faci reclamatie k te injura te face de ras te ameninta cu bataie, ce se poate intampla si daca le zic ca nu mai vreau sa stau cu ei? plizz

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cati ani ai si este vorba de parinti? Da aceste detalii si o sa-ti raspund concret.

| Rebeca97 explică (pentru Ioandelasal):

Am 16 ani, au inceput discutile cu el certurile din cauza unor conferinte cu iubitu meu, si acum miau interzis cu el ma amennta pe mine pe el ma injura si au fost si ei de acord cu el lau primit in casa, si nu mai vreau sa raman langa ei

| Ioandelasal a răspuns (pentru Rebeca97):

Sunt de parere sa te intelegi cu parintii, esti foarte tanara inca. Si ce "conferinte" ai cu iubitul?
Cred ca nu merita sa te certi cu ei pentru aceasta, asteapta sa devii majora.
Sigur ca ai putea sa reclami la politie dar, dupa mine, nu are rost si nu se merita.

| Rebeca97 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca am doar 16 ani dar nu-i mai suport, au inceput sa inebuneasca, ma ameninta cu bataie chesti din astea ma injura m-am saturat de ei nu-i mai suport macar o secunda