| vallen a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu inscrierea la liceu. Ce trebuie pentru acel dosar? Buletinul + brosura? si daca da, trebuie si certificatu de nastere?

1 răspuns:
| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Nu ai primit ghidul? Art. 53. (1) spune clar de ce ai nevoie. Dar, in caz ca nu ai citit, o sa iti spun si eu.
a) cererea de inscriere (o primesti de la liceul la care vrei sa dai atunci cand te duci sa depui dosarul)
b) cartea de identitate, daca este cazul, si certificatul de nastere, in copie legalizata.( copia legalizata se face numai dupa certificatul de nastere, la un avocat)
c) adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a. ( pe asta ti-o da de la scoala in care ai facut gimnaziul)
d) foaia matricola pentru clasele aV-a- a VIII-a ( cu calculul mediei generala) - tot de la scoala ti-o da.
e) fisa medicala ( o iei de la medic)

Citeste ghidul!