| anonim_4396 a întrebat:

ma doare urechea stanga, foarte tare cand mestec mancarea si o inghit, da stiu e cam ciudat, si asa un pic doar cand stau, e posibil sa fie din cauza ca am stat cu geamu deschis? Sau din ce cauza a putea fi?(vreau sa ma mentionez ca nepoata mea mai mica are oreon la o ureche dar mama mi-a zis ca roeonu nu se ia thinking )

Răspuns Câştigător
| dreamgirl16 a răspuns:

Ai luat curent la urechiusa scumpasad.of oof, otita nu ai cum banuiesc.numa daca ai mers la strand/piscina,ai grija de tine ok? du-te la orl:* si va fi mai bine,iti va spune ce ai,te va controla,si iti va da picaturi,.,sau chestii de genu, si da oreanu se ia sa stii, si ar trebui sa fii ff atenta.ca daca nu te tratezi, who knows? ti pup:*

2 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Oreionul se ia, deoarece este o boala a copilariei (ca si pojarul) si se poate sa te fi ales si tu cu el...sau poate ai prins curent.Cel mai bine ar fi sa iti faci un control medical
Succes!

| Miuriel a răspuns:

Posibil sa fi luat oreion sau sa fi facut otita. Sfatul meu este sa te duci la ureche daca vrei sa mai auzi vreodata...Controlul nu dureaza decat 5 minute si nu iti face cine stie ce.
Sper ca ti-am fost de ajutor si multa sanatate!