| sev a întrebat:

Am si eu o intrebare mie nu mi-a venit ciclul de 3 luni si nici nu am avut un contact sexual, trebuie sa ma ingrijorez?(tin sa spun ca de abia anul asta la inceput mi-a venit prima menstruatie)

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Nu, nu trebuie sa te ingrijorezi
in primii doi ani e normala si o intarzie de 6 luni, abia dupa 2 ani se regleazawinking

1 răspuns:
| DBlack a răspuns:

Vezi sa nu te fi violat in somn vreun extraterestru mic si verde de sub patul tau... laughing cum sa te ingrijorezi cand n-ai avut CONTACT SEXUAL?! intarzierile de menstruatie sunt din mai multe cauze. stres, oboseala, o boala. du-te la ginecolog