| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care dau maine la limba romana acea evaluare nationala. Credeti ca ne vor da de facut caracterizarea unui personaj dintr-o opera studiata? Sau argumentarea unei opere studiate?

Răspuns Câştigător
| OrangeJuice a răspuns:

Putin probabil sa ne dea ceva si sa nu fie legat de textul dat.

6 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

NU prea are cum big grin
Primul subiect este mereu un text la prima vedere iar pe baza acelui text se pun intrebari gen : explicatie utilizarea cratimei in expresia data, zicei 2 sinonime la cuv nu stiu care

partea a II este un text(de ex politica) iar pe baza lui se dau intrebi ceva de genu : Ce titlu ai da acestui text
- Crezi ca legile din Romania sunt bune?
chesti de genu
sau iti sa dai cateva motive pentru care nu stiu care text apartine genului literar lirik sau epik big grin

cam atat tongue

SUCCES:*

| deniisu a răspuns:

Noua ne-o zis sa invatam.si azi asta am facut toata ziua. oricum i varza in capu meu:oDeci sper sa nu ne dea.i adevarat ca i in programa dar cum au spus si alti este putin probalil sa ne dea pentru ca se bazeaza pe text la prima vederehappymult succeskiss

| 985436982 a răspuns:

Asa ma gandeam si eu, dar totusi e in programa. Sper sa nu ne dea, pentru ca nu am chef sa invat eu cine stie ce caracterizari si prostii. Aleg maine castigatorul sa vad ce ne dalaughing Succes.

| vladeueu_4450 a răspuns:

Nu cred... o sa se bazeze mai mult pe text la prima vedere
Mult succes

| CatalinM a răspuns:

Categoric ne vor da sa argumentam iar cu putin noroc s-ar putea sa nu ne dea sa prezentam eu stiu un rezumat sau o caracterizare dar eu le-am invatat pe toate in final am invatat 8 caracterizari si rezumate...

| danielprintisorul a răspuns:

Nu stii un site unde putem invata genul liric si genul epic?