| Mitza_3794 a întrebat:

verisorul meu este in liceu cu mine si a ramas corigent la trei materii pe semestrul 1, mai poate recupera pe semestrul 2 sau ramane direct repetent?! Multumesc.

3 răspunsuri:
| Bibiancabibi a răspuns:

Poate recupera doar daca are medii de trecere [ de ex cel putin 6 pentru ca media sa-i iasa macar 5 ]!

| xxdd a răspuns:

Eu stiu ca daca pe semestrul al doilea are o medie care ii permite sa treaca clasa, nu ramane repetent. Sau daca ramane si pe al doilea corigent, poate recupera vara, daca ia testul si nu ramane.

Dar daca ramai pe ambele semestre la mai mult de 4 materii ramai repetent fara sa mai dai testele acelea vara.

| xXxRaduxXx a răspuns:

Poate recupera nu conteaza ce medie pe semeste are ci conteaza doar media anula la materia respectiva care trebuie sa fie minim 5 (NU 4. 5). Spot la invatat in sem 2.