| Rebeca21121 a întrebat:

Nu poti ramane repetent decat daca ai ramas corigent la 3 materii minim... daca ai ramas doar la 1 ce se intampla?

23 răspunsuri:
| Voluntar a răspuns:

Simplu: 1. daca ai ramas corigent la 3 materii, din start esti repetent; 2. daca ai ramas corigent la1 sau 2 materii, trebuie sa dai in vara corigentele, si daca le iei treci clasa, iar daca nu, repeti clasa.winking

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu se intampla nimic. Te duci in toamna si ai grija sa o iei, altfel ramai repetent.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Dacă iei corigenţele după nu păţeşti nimic.

| aumih16 a răspuns:

Adica nu esti repetent sau repetenta ci corigent sau corigenta la o materie adica nu la mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce se intampla, dar doar la 3 materii la care ramai corigent, poti ramane si repetent. Intelegi tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,daca rămâi corigent la 3 materii, vei deveni repetent. Dacă ești la o singură materie, vei veni să dai corigenta la materia respectivă. O seară bună!

| TheAvenger a răspuns:

Dacă rămâi corigent la trei materii (sau mai multe), repetenție din start. Dacă rămâi la una sau la două materii, trebuie să dai examenul de corigență în toamnă. Iar dacă nu iei minim nota 5 la examen, nu treci clasa.

| LivingLouder a răspuns:

Trebuie sa dai un examen la sfarsitul verii

| xXAlphaXx a răspuns:

Te usuca maicata si tactu in bataielaughing

| Rebeca21121 explică (pentru xXAlphaXx):

Neseriosule laughing sau neserioas'o

| CorneliaC a răspuns (pentru Rebeca21121):

Rebeca, nu te supara, dar "neserioaso" se scrie, de fapt, fara cratima, ca sa stii pe viitor.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Rebeca21121):

Se vede că ai rămas corigentă. Neserioaso*.

| Rebeca21121 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Pai nici nu am ascuns asta ..Si daca ai sti motivul nu ai mai spune asta..Bagareato :-D

| Rebeca21121 explică (pentru CorneliaC):

Da greseala mea

| Rebeca21121 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Si mai face si omul cate o greseala happy asta nu ar fi motivul corigentei mele

| Biggiesan a răspuns:

Chiar dacă nu te interesează o materie anume în mod special, încearcă să înveți minimele noțiuni și vorbește cu profesorul să te înțeleagă.

| ℓσяєภยş a răspuns:

Pai niste colegi de la mine din clasa au ramas repetenti la 2 materii si vin(adica au venit.) peste vara sa mai faca materia inca odata! Deci tot ce-am facut noi la scoala intr-un an(nu chiar un an, 9 luni apoximativ) ei fac intr-o luna! Cam asta se intampla la noi la scoala, la voi nu stiu daca e la fel...

| mira a răspuns (pentru ℓσяєภยş):

Nu poti ramane repetent doar cu doua corigente.Dovada ca acei colegi ai tai merg vara la scoala pentru a-si sustine corigentele in conditii bune.

| CrazyGirlAmy a răspuns:

Nu mi-i s-a intamplat sa raman corigenta la vreo materie. Dar daca ramai la una, o sa te cheme profesorul care preda materia respectiva, sa dai corigenta.

| FredFlintstone a răspuns:

Iti dai corigenta la toamna ( cam pe acuma) si daca nu treci ramai repetent

| PerianuPaula99 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Te duci in toamna sa o iei.

| tisulyna1 a răspuns:

Pai daca ramai corigent la o singura materie nu se intampla nimic tot treci clasa.

| ygfr a răspuns:

Daca ai ramas corigent la 1 materie, vara trebuie sa inveti pentru aceea materie ca sa te treacabig grin Succes!