| Yoyo12345 a întrebat:

Am si eu o mica problema, cum pot incepe o conversatie cu o fata la sala (de forta )? Adica ce sa-i zic prima data pentru a incepe o conversatie ceva ce sa nu par nici penibil? Sper sa fi pus bine categoria

Răspuns Apreciat de Editori
| Raven a răspuns:

Ai putea să fii atent și s-o ajuți dacă are nevoie vreodată cu greutățile sau la reglarea unui aparat. Iar după ce îți mulțumește, te poți prezenta (By the way, eu sunt Cutare) însă nu mai interacționezi pe moment, după aceea poți s-o saluți când vă întâlniți și poți s-o întrebi de când vine la sală, cum i se pare ori ceva de genul ăsta. Dacă aveți TV în zonă (unele săli au), poți s-o întrebi dacă o deranjează să schimbi canalul și ce gen de emisiuni/filme preferă. În felul ăsta (în funcție de ce spune și mai ales cum o spune), poți să-ți dai seama dacă e acolo doar pentru antrenamente și n-o interesează nimic altceva ori dacă e dispusă să se lase agățată. După ceva timp poți să încerci să pleci de la sală în același timp cu ea și vezi dacă poți s-o conduci măcar până în stația de autobuz. Nu trebuie să insiști prea mult ca să nu pari disperat, nu le plac disperații, intră în categoria rataților...

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Arată-te impresionat de ce are, de cum și ce face (la sală desigur)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zici asa:
-Ce faci papuse, vrei sa vezi cat bag la piept? si faci asa din pectorali, cum face negru ala din white chicks.
Si e ca si cucerita.
Glumesc.
Da hai sa iti zic o poveste, mereu mergeam la sala la 6 dimineata, faceam 30 min sala si 30 inot, si la 7 30 dimineata incepeam munca.
In fiecare dimineata era unu, care nu avea treaba cu sala, adica nu era instructor acolo.
Ba si venea in fiecare zi numai cu bunaciuni dupa el.
Cate 2-3.
Si din vorba in vorba mi-a zis, ca el a facut un curs de instructor, si le mai gaseste pe astea pe net, le abureste si alea vin. laughing
Asta le punea sa faca numai genoflexiuni, fesieri, si de-astea, si statea si se uita la ele, eventual le mai si corecta cand era cazul.
Si cel putin una pe saptamana prindea, care punea botu sa vina si la el acasa laughing
clever nu?

| Alexxiax98 a răspuns:

Dificil la sala. Da mergi si te incordezi, pe mine m-ai respinge din start. Incearca sa arati ca, desi te preocupa sala si muschii, nu e tot ce ai, sau cum sa spun. Abordeaz-o fara a-ti pune in lumina muschii, ca altfel vei parea doar un libidinos cu 2 neuroni si aia morti.
Sa nu ii inspiri ceva de genul: "eu am muschi, asa ca trebuie sa te simti onorata ca te privesc" Ca acolo s-a terminat tot. Arata-i ca ai si minte, ca stii sa vorbesti, fii natural si relaxat.