| andra2003 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Cum as putea eu sa imi fac o compunere in care sa descriu un numar de circ?

2 răspunsuri:
| Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994 a răspuns:

Simplu compunerea trebuie sa contina Introducere[adica de ex era o data un circar numit vasile, ] aici spui de ex ce facea vasile sau descriereaa numarului de circ si sfarsit [ si vasile incerca sa faca un salt da a, aterizat gresit si a murit ] Alea au fost doar exemple

| facepalmlol a răspuns:

Uite asa:
Se ia o foaie de hartie si un pix in mana.Se aseaza foaia pe un suport, preferabil pe masa, si pixul deasupra ei usor inclinat pe spate, tinandu-se in continuare in mana.
Pe urma se dau 10 caiete in cap la intervale exacte, de bunavoie, pana iese ideea, adica compunerea.
Aaaaaaaand that's it! Taaa Daaaaa!