| Alinaga a întrebat:

Am si eu o problema trebuie sa fac la sociologie un proiect despre amante cu pareri pro contra rolul amantelor in societatea contemporana ati putea sa-mi dati niste titluri de carti ceva? va rog promitf unda si voturi inteligente ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Nu numai in societatea contemporana... ci de cand s-a inventat casatoria, amantele au rolul de a prelungi sau de a salva o casnicie care s-a banalizat din vina sotiei sau din culpa comuna.

uite ce am gasit pe net la o prima cautare sumara:

"Andrei Vulpescu a lansat cartea "Bărbații inteligenți NU au nevoie de amante". Este o carte scrisă direct, fără perdea sau cosmetizări inutile, o carte care prezintă situații prin care trec oamenii în relațiile de cuplu și care atacă subiecte despre care se vorbește mai puțin, cel puțin în societatea românească."