| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un laptop si nu ma pricep sa reglez lumina la ecran. Mapoate ajuta cineva si pe mine?

Răspuns Câştigător
| StefanJobs a răspuns:

Ar trebui sa ai pe tastatura un buton pe care scrie "Fn".
Acum depinde de cum ai setarile, dar in general Fn+sageata dreapta sau Fn+sageata stanga sunt pentru a regla luminozitatea.
Daca astea nu merg/fac altceva vezi ce simboluri ai pe taste si incearca combinatii in functie de ce vezi. Sau incearca sa citesti prin hartiile care au venit cu laptopul despre treaba asta cu Fn (eu personal n-am facut asta, m-am luat dupa simboluri)

4 răspunsuri:
| EuEduard a răspuns:

Fn+ un buton cu soare pe el big grin
Please funda

| AlexandruGrecu a răspuns:

Multumesc pentru raspunsurile voastrea am rezolvat problema.

| FLORY_9415 a răspuns:

Da.te ajut eu.si eu am tot laptop si mi l-am setat singura.langa butonul ctrl ai un buton Fn (sau cel putin laptopul meu asa are) si tine apasat acest buton si cauti butonul cu un soare desenat pe el.la mine este la sageti, dar depinde de ce model de laptop ai. sper ca ti-am fost de folos :*

| Erkal_Er_2003 a răspuns:

Uite aici un tutorial in care prezint un program care regreala lumina automat dupa ora si locatie si poti face setari care mai reduce din luminozitate https://www.youtube.com/watch?v=kGPEMmy8Jn0