| BoboKitty a întrebat:

Cu ce culori as putea sa ma machiez si cu ce? Am tenul inchis ochii caprui si buze groasehappyCe mi-ati recomanda?

2 răspunsuri:
| mmo_7852 a răspuns:

Ochii caprui permit orice nuante de fard, deci esti o norocoasa. Daca ai tenul inchis, evita totusi culorile prea perlate, sidefate, care ar face un contrast strident, ca fardul alb, sau fardurile prea inchise (negru) care ar inchide si mai mult nuanta tenului.
Poti folosi cu incredere mov, crem, kaki, verde, albastru, maron.
Daca vrei sa-ti pui buzele in valoare, alege un machiaj discret al ochilor, in nuante apropiate de cea a tenului tau, si un ruj mai puternic (rosu, coral).