| Crisstphanhye a întrebat:

Am trecut clasa a 5-a si am nevoie de ajutor. Vreau informatii despre unitatea centrala si din ce este formata aceasta sau de unde pot gasi asemenea informatii. Cel mai bun raspuns primeste fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceam si eu optinalul la informatica si tot in a 5-a am invatat asta.
Unitatea centrala este formata din: memorie ROM/RAM, magistrala de date si comenziu, placa audio/video, placa de baza, microprocesorul si suportul pentru cd/dvd care imi scapa acum. Daca am omis ceva, scuze, dar cam asta imi amintesc thinking

1 răspuns:
| Emy_7456 a răspuns:

Suportul pentru cd/dvd = unitate optica