| alinescu a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor! Sunt in clasa a VIII-a si vreau sa merg la profilul Stiinte ale Naturii la liceu.Imi puteti spune cate ceva despre acest profil...Va rog, cine da cel mai amplu raspuns primeste o fundabig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Buna am scris la intrebarea asta http://www.TPU.ro/......urii-plzz/ materiile care se fac in a 9 a.In a 10 dispar o ora de TIC si Logica si se baga Psihologie si Ed.Antreprenoriala si inca una de Sport, Romana faci 3 ore, optionalul se poate schimba.Ar mai trebui sa stii ca aici materiile de baza sunt mate,chimie,bio,fizica,dai teza la romana, mate si alegi doua materii din chimie, bio si fizica.La BAC dai mate M2(mai usor ca la mate info).Din a 11 a nu mai faci Informatica.

3 răspunsuri:
| ccrryyss a răspuns:

Pai depinde de ce vrei sa fii in viitor de ex de aici poti fi:medic (de orice fel) si multe alte chestii de aici inainte totul depinde de tine:tongue Funda?

| Fanatic a răspuns:

Daca iti place chimia biologia si fizica e ok

| marcs a răspuns:

Am terminat profilul ala. e bun, dar chestia e ca fara facultate nu prea ai ce sa faci cu el... eu am terminat liceul la sat, poate tu meri in oras acolo e altfel poate. multa bafta!