| Denisaa1235 a întrebat:

Am un caine de rasă bichon maltez si l-am luat acum 3 zile. Mi-l doream foarte mult dar din a doua zi de cand l-am luat, am inceput sa am impresia ca i-am inghitit un fir de păr și ca e blocat in gât. Am inceput sa plang pentru ca ma stresam pe chestia asta dar mai mult
plangeam practic fara motiv. Si acum plang, nu stiu exact ce am. Iar eu cum am astm, mi-e frica sa nu se agraveze. Am astm bronșic si n-am mai avut crize de vreo doi ani. Părul cainelui poate sa cadă? Din ce am citit, la maltez nu cade. Eu sunt mai anxioasa de fel, am atacuri de panica mai mereu și plang din chestii banale. Nu ma gandesc sa-l dau adica nu ma pot lăsa sa o fac dar plange dupa mine cand nu mai sunt in camera cu el, aflasem asta ieri cand am iesit afara cu niste colegi tocmai pentru ca plangeam și voiam sa ma calmez. Poate nu sunt eu inca obisnuita cu cainele?

1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

O sa tot inghiti par de caine, pe langa multe alte lucruri de prin atmosfera. Daca nu ai acut crize de astm in aceste cateva zile cu cainele nu cred sa ai nici pe viitor. Trebuie sa urmaresti tu asta. Daca esti la primul animal de casa, da, va mai trece ceva timp sa tr obisnuiesti. Poti sa il peri pentru a mai elimina din parul care o sa cada inerent.