| ForbiddenLove a întrebat:

Am un coleg de clasa care e uratel si nu imi place de el cam deloc dar el cred ca a facut o pasiune pentru mine daca ma intelegetihee hee. asa e de treaba si e calumea ca si coleg dar ca "iubit" nu prea imi place.cum sa scap de el fara sa il ranesc? hellppppp pleaseeee

Răspuns Câştigător
| ♥.Sagemix a răspuns:

Ignora` l. sau da`i de inteles ca nu il placi decat ca amic. Adica nu`i permite mai multe decat i`ai permite unui amic.
Daca se 'da' la tine sau iti spune direct ca te place, spune`i in fata ca sunteti decat colegi si nimic mai mult. happy Sau mai delicat, ca ' tii la el, dar ca la un coleg si amic. ca nu vrei sa strici prietenia voastra, pentru o simpla relatie, care oricum se va termina candva, deoarece nu esti la varsta la care sa ai relatii luuungi si serioase. '
>big grin

3 răspunsuri:
| Tiffany89 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru dar el nu e in clasa cu mine si in clasa paralela...am umblat cu el o zi dar nu imi place deloc cum arata asa ca m-am despartit de el.Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ca vrei sa ramaneti doar amici nimic mai mult...

| vladucu a răspuns:

Cum iai spuneo tot te va a iubi chiar daca ti se va parea ca acum te uraste, doar vei strica relatia de prietenie, asteapta si se va stinge de la sine.

| Didi14 a răspuns:

A spus destule ''SAGEMIX''. Eu am aceeasi parere!