| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi.La un baiat ii place de mine si cred ca si-a facut sperante...Dar eu nu-l plac deloc, si nu stiu cum sa-i spun ca sa nu-l ranesc...Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Eumauitlastele a răspuns:

Buna,pai incearca sa vorbesti cu el, sa ii "deschizi"ochii, sa nu sufere dupa aceea dupa tine, depinde acum si de tine..de amandoi.Tu daca o sa il iei tare ar fi posibilitatea sa iti fie dusman.Asa ca vorbeste deschis cu el! Bafta!

9 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Pai puteti sa mergeti la un suc si sa vorbiti despre asta... oricum inima iti dai seama ca nu are cum sa nu ii fie macar putin franta, dar macar ii spui adevarul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum i-ai spune, trebuie să fii conştientă că tot va suferi...e inevitabil.
Spune-i frumos că nu ţii la el ca la un iubit... ăsta cred că e cel mai simplu mod. Dacă te apuci şi vei săruta nu ştiu ce tip, o să sufere mai tare.Ar fi prea 'crud'.
Succes, Mary.

| Mary1000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Incearca sa-i spui ca nu ai vrea sa ai o relatie cu el sau spune-i ca nu esti pregatita pentru a avea o relatie(stiu ca ai spus ca nu-ti place de el dar spune-i asa) si poti sa-i spui ca puteti sa ramaneti amici. Poate cu timpul o sa te indragostesti de el nu se stie niciodata cand te loveste Cupidon laughing

| Dangel a răspuns:

Zii ca-l combini cu o fata mai draguta decat tine, apoi un sarut de ramas bun si gata.Cel putin la mine mergewinking.

| Myruna99 a răspuns:

Spune-i ca esti prietena unui alt baiat. sau fa'l sa nu te mai placa. fii si tu mai neingrijita, maii... na urata. ce vrei acum daca ai darul ffrumusetii trebuie sa suferi

| gabitsssu a răspuns:

Buna..ai putea sa ii zici ca este cel mai bun prieten al tau si poate isi va da seama ca tii la el ca la un prieten si nimic mai mult.bafta:*

| anda1130 a răspuns:

Ok. In primul rand daca baiatul este sensibil tu trebuie sa il iei foarte incet, si cand te intalnesti cu el tu nu trebuie decat sa ii spui si sa-i explici ca tie nu iti place de el atunci pote te va intelege.