| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg in clasa care in fiecare zi (doar la scoala) imi zice ca-s urata straight face Ba frate, da` daca nu dansez pe ritm de manele cu fuste mini sau daca nu port decolteu urias si desigur sutien cu push-up asta inseamna ca nu mai pot trai in societate?
Idei cum sa-l fac sa-si inchida gura? A da, tin sa precizez ca nu se plictiseste laughing

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Spune-i dirigintei cum te trateaza colegul tau.
Dar nu te cobori la nivelul lui. Sper ca te-am ajutat :*

| Luori a răspuns:

Poarta la tine o oglinda, si cand se plictiseste si-ti spune, o scoti si il intrebi daca are nevoie de ochelari, oglinda are o problema, sau pur si simplu este idiot.
Oamenii de "valoarea" lui nu merita importanta, nu merita prea multa atentie. Cred ca atat cat poate, face, iar gestul lui " vorbeste " demonstrand cat de frustrat si ingust la minte este.

| alina58 a răspuns:

Pai sunt convinsa ca zice asta, pentru ca el nu s-a uitat niciodata in oglinda! Imi place ca la tine, spiritul de turma nu s-a manifestat ca la ceilalti.
Dar, din pacate traim intr-o societate in care trebui sa fim xerox-uri. Daca nu te imbraci cu ce se imbraca restul fetelor esti considera "ciudata" sau "proasta"! Important e ca tu sa iti pastrezi identitatea, sa nu te intereseze ce zic altii!

| Jesss a răspuns:

Traiesc in aceeasi lume. Dobitocii astia nu se satura niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i odata sa mearga dracului si spune-i directoarei sau dirigintei.