| sweetchocolate a întrebat:

Daca am 13 ani si port sutien mi se pot lasa sanii? Avand in vedere ca nu port decat la scoala, si atunci nu in fiecare zi, si mai port cateodata si push up.

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Eu spun ca mai bine să porţi doar bustiere. Sutienul mai rar, mai ales cel cu push-up pentru că eşti în creştere, iar la vârsta ta nu ai nevoie de aşa ceva.

| MadaliciuXoxo a răspuns:

N-ai stres:p

| Roxana121 a răspuns:

In primul rind de unde ai luat-o ca de la sutien se pot lasa sanii? nu-i adevarat. iar doi nu-i nicio o problema daca porti sutienu doar la scoala(dupa cum ai zis ca se vede prin bluza te incomodeaza) poartal doar la scoala, insa cind esti acasa nu-l purta deoarece corpul tau este in plina crestere si trebuie sa il lasi liber sa creasca sanatos. Sper ca ti-am fost de ajutor pup

Răspuns utilizator avertizat
| NobodyD a răspuns:

Hmmm, nu ar trebui sa porti la varsta ta, acum nu stiu cat de dezvoltata esti... happy

Răspuns utilizator avertizat
| NobodyD a răspuns (pentru sweetchocolate):

Aaaaa atunci e ok, nu ma refeream daca esti grasa sau nu, dar cunosc fete de varsta ta mai dezolvave decat mine laughing, doar de asta am zis:*!

| tatiiianaa a răspuns:

Nu te ingrijora, ca la varsta asta daca porti sutien nu ti se vor lasa sanii. dar daca porti sutien in fiecarezi. poate sa creasca mai greu sanii...cand esti acasa ar fi bine sa nu prea portiwinking :*