| BlueBloodd a întrebat:

Am un document in pdf si as vrea sa-l editez. Dar nu merge; mi-am facut si cont pe Adobe. Ce e de facut?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Documentele PDF nu se pot edita fara programe software specifice.

| wpetterssone a răspuns:

Încearcă să deschizi documentul PDF cu un program de editare text (Microsoft Office - Word). Apoi, din bara de sus apeși pe Editare sau Activează editarea.
Atenție! Acest proces va fi posibil dacă fișierul PDF a fost înainte de crearea lui un fișier.doc. Dacă este o scanare, sau o fotografie pusă în format.pdf, șansele sunt slabe.