| cristina_6683 a întrebat:

Am un ipod generatia 3 si am softul 4.1... am auzit de jailbreak dar nu stiu de unde sa il iau big grin please help

1 răspuns:
| drAn3 a răspuns:

Ho! ia-o usor. Posibilitatea sa ti-l busesti e mare. Si chiar daca nu se strica, poate sa aiba mici defectiuni in sistem.
Nu vb prostii si nici nu-ti tin morala, nu le al cu jizas sau cu blabla. Vb din experienta.
Deci de unde il iei nu stiu. Mai mult ca sigur depe net, e un program pe care il instalezi in ipod. Eu am fost la un prieten si mi l-a facut el.
Faza tare e ca te poti pune oriunde unde prinzi wireless si poti sa downloadezi in draci jocuri, fara sa platesti un cent.
Partea naspa, la mine cel putin, e ca mi se sterg salvarile dupa 2 zile! Joc un joc, zic moama ce bestial, sunt bun, folosesc master skillz si ii fac pe toti. Si pac trebuie sa o iei de la capat.

Acuma tu faci ce vrei tu. Eu iti mai zic ceva : O prietena, avea iphone, cel mai tare, oricare ar fi ala. Cu abonament. Sia vrut sa-si puna jailbreak. Si mai mult ca sigur a instalat o versiune gresita, ca... oups... nu mai mergea, nu mai poate sa faca nimic cu el. Dar abonament plateste in continuare! Trebuie sa stea acum cu el de pomana pana vine urmatorul update, atunci are sansa sa-l faca sa mearga.

Deci mare grija cu jailbreicu asta.