| maya a întrebat:

Am un prieten de 1 an si 2 luni.ne intelegem bine, dar el nu vrea sa iasa cu mine nicaieri...nu vrea sa iasa cu mine in discoteca, nu vrea sa iasa afara(cu mine)... zice ca cu mine nu se distreaza... ce se intampla? ce ar trebui sa fac? nu ma iubeste? astept raspuns urgent...multumesc...

17 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inseamna ca nu te iubeste, daca spune ca nu se distreaza cu tine poate se distreaza cu altele, de ce nu verifici varianta asta? Daca spui ca sunteti prieteni de 1 an si 2 luni si nu merge cu tine nicaieri inseamna ca are o problema... Nu cumva e casatorit sau are o relatie cu cineva si de aceia nu vrea sa iasa cu tine?

mira
| mira a răspuns:

Poate ascunde ceva. Poate se jeneaza cu tine. Poate este o fire mai inchisa, mai putin sociabila.Ai dat prea putine amanunte ca sa pot formula o opinie.Singur merge la discoteca sau la alte distractii? Mira

| Zâmbărici a răspuns:

Parerea mea este ca vreas a fie singur o perioada...nu este vorba ca nu te mai iubeste... da-i un ragaz iar daca va continua asa atunci ar trebui sa crezi ca nu te iubeste...

succes papa

| fabiola a răspuns:

Cum te intelegi bine cu el daca el nu are aceleasi pasiuni ca si ale tale! Citeam nu demult un interviu a lui Catalin Botezatu si la un moment dat spunea :nu imi doresc decat o persoana cu care sa ascult aceeasi melodie, cu care sa fac schimb de carti, seara inainte de culcare.Reiesea de aici ca persoana care o iubesti sau te iubeste trebuie mai presus de orice sa adore pasiunile celuilalt sa fie complice la ele. Ceva este in neregula cu acest fel de comportament dar cel mai bine ar fi sa discuti cu el despre asta.

| catalina_2916 a răspuns:

Sincer, eu cred ca baiatul asta nu te iubeste...adica cineva care este indragostit tot timpul vrea sa stea q partenera lui.eu zic sa-i spui sa luati o pauza in care sa vedeti de fapt ce simtiti unul pentru celalalt...asa o s vezi dk iti va simti lipsa, daca te va cauta inseamna k te iubeste, iar dk nu te va cauta, sa nu suferi.pentru k oriqm nu te merita. pup si fii tare! viata merge inainte si cu el si fara el!

| Mya a răspuns:

In primul rand nu te respecta...iese,dar nu cu tine, fiindca nu se distreaza?! Cum vine asta? Te mai intrebi daca te iubeste?! Ar trebui sa ai o discutie cu el, dar nu una in care sa te lamureasca sau sa te astepti sa te scape de unele indoieli, cum ca ar avea pe altcineva si de aceea nu se afiseaza cu tine(e o posibilitate, ci una in care ii zici ca nu esti fraiera lui si ca ti-ar fi mult mai bine fara el(ceea ce ar fi adv, cu riscul ca ai suferi o perioada, dar nu se moare din asta...), cu alte cuvinte, da-i papuceii inainte sa o faca el...iti pierzi timpul cu o persoana care nu te apreciaza si nu se merita!

| greg a răspuns:

E complexat sau tu de fapt nu ai prietenwinking
Ar trebui sa-l intrebi ce ti-am zis eu. Poate isi revine.

| Moneyandfame a răspuns:

Scurt si la obiect.Nu e prietenul tau.

| mikiscence a răspuns:

Da nu exista. el cu cine iese? ciudat...sa fi fost in locul tau credeam ca nu vrea sa fie vazut cu mine deoarece este inca in cautare de o alta...si nu da bine...si sa fi fost in locul tau l-as fi lasat demult.nu exista!

| giovana a răspuns:

Poate este insurat...sau are pe altcineva cu care iese la discoteca...
Normal ar fi sa mergeti impreuna oriunde. Scuze, dar nu mi se pare chiar normala atitudinea lui. blushing

Răspuns utilizator avertizat
| any007 a răspuns:

Nu cred ca sunt cea mai in masura sa-ti raspund dar cred ca poate a gasit pe altcineva si nu stie cum sa-ti spuna, si de aceea nu vrea sa fiti vazuti impreuna.

| piticutz a răspuns:

Ii e rusine cu tine! poate varsta e de vina sau unul dintre voi are o reputatie mai diferita de a celuilatbig grin vezi de ce ii este rusine da nu il intreba descopera singura. iar apoi vorbeste cu el. daca va intelegeti nu trebuie sa stricati ci sa inbunatatiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu te iubeste, sau poate activitatile pe care le faci tu pentru el sunt nefolositoare... poate nu esti jumatatea lui si nu stie cum sa iti zic asta si incearca sa te evite, sau poate din simpu fapt k e mai rusinos si nu vrea sa danseze(in disko`), sa stea (afara). incearca sa vb deschis q el ...vezi dc nu vrea...cred ca el e singurul care sytie adevarul.

succes!

| liljhon a răspuns:

Ori ai e rusine cu tine ori e fustangiu de iubit nu cred ca te iubeste serios

| fya a răspuns:

E un tip cred ca fitos si nu prea da dovada ca te iubeste.

| klakla a răspuns:

Nu stiu exact cum e relatiia intre voi dar parerea mea e ca te foloseste sunt multi baietii asa ascultama :nu te merita