| -TattO- a întrebat:

Ma mai ajutati si pe mine cu un sfat? Va rog frumos
Da, cred ca o sa pun (din nou) punct la relatia cu fata aceea de ziceam ca nu ne intelegem. Nu am intrat aseara pe mess dupa ce mi. a vb urat la telefon. Mi-a dat mesaj pe telefon ca de ce nu sunt pe mess, ca vrea sa vb.
Am intrat si m-a luat cu daca sunt liber in seara asta vreo juma de ora. I-am zis ca "vrei sa te desparti de mine si nu stii cum sa zici?" raspuns - " ca nu cred ca e cea mai buna alegere sa continuam" "o sa ma doara mult... dar nu vreau sa ma doara mereu" ceva gen. Ca a incercat sa imi arate ca s-a schimbat ca ma iubeste si etc. Ca ma iubeste enorm dar. Apoi am incercat sa ii explic ca nu i.am cerut nimic decat sa fie mai aproape de mine, sa ma inteleaga, sa nu imi mai vorbeasca urat. A zis ca uneori e nervoasa, ca mama ei vrea sa invete mult, mult ca are scoala pana la 3 si de scris si toate cele. I.am zis ca as intelege-o mai mult daca nu mi-ar mai vorbi de parca as fi in plus pe langa ea. Zice ca ma iubeste, ca are respect fata de mine doar ca incearca sa nu ma implice in probleme. I-am tot explicat inca o data cum ar trebui sa se comporte intr. o relatie sa fim fericiti. Pana la urma a zis ca o sa incerce sa arate mai mult, sa fie mai deschisa. Deci dupa ce i.am spus toate cele iar si-a schimbat parerea sa continuam. Ca o sa incercce mai mult sa imi arate ca s-a schimbat.
Ziceam sa ne vedem zilele astea macar sa ma duc eu la ea la bloc sa iasa afara 30 de minute sa o vad. Zice ca nu stie, ca are de scris, etc.

Daca nu, mai rabd' pana sambata.
Azi am vorbit la telefon putin, diferenta a fost ca nu a mai tipat ca in rest nimic deosebit. Pe mess la fel. Tacere. O tot intreb, ce face, si din astea. Imi raspunde apoi iar nu mai zice nimic. Cu toate ca ea zice ca nu mai vorbeste pe mess cu nimeni decat cu mine si o pr de; a ei.
I'am tot spus ca tin la ea, ca ma gandesc la ea si ca o iubesc. Pacat ca am facut greseala de i le tot zic. Sau ca(,) chiar se intampla asta.

Deci in concluzie a vrut sa puna punct, i-am explicat ca nu vreau nimic deosebit decat intelegere, a zis ca poate sa faca asta.
Dar totusi e la fel, si eu simt ca nu mai am rabdare deloc. Tot ii explic mereu. Ma doare si capu si ma simt aiurea sa ii tot zic unele lucruri. Chiar nu vrea, nu? cu toate ca zice ca tine la mine...

Sincer? ce ma sfauiti voi aia o sa fac. Daca va fi nevoie de o despartire, ma va durea mai tare pe mine dar, daca asa e mai bine pentru am2 asta e! Ma amagesc singur.

5 răspunsuri:
| DevilLife a răspuns:

Eu zic sa iei o pauza.La urmatoarea iesire spune-i din start:Ai facut din nou greseala asta.Nu ne vom mai vedea o perioada.Cand simti ca esti pregatita sa iei relatia in serios atunci anunta-ma.

Crede-ma ca isi va face efectul daca te iubeste.Asa eram si eu...plutitoare,nu luam nimic in serios si eram foarte distrata. El mi-a spus acest lucru. Mi-a dat de gandit si m-am schimbat pentru ca il iubesc.Acum gandesc altfel, vad altfel relatia.

Daca ii vei spune acele vorbe si iti vei respecta cuvintele, adica sa nu o suni sau sa o cauti deloc, te va cauta daca te iubeste si va fi o cu totul alta fata, care gandeste si vede altfel. Daca nu te iubeste atunci te va uita si chiar daca iti va fi greu, gandeste-te ca nu are rost sa te consumi pentru o persoana care nu te pretuieste.Bafta!

| kittysor a răspuns:

Este limpede ca buna ziua ca trebuie cel putin o pauza intre voi!
Eu zic sa incerci sa te concentrezi pe altceva pentru o perioada (iesi cu baieti, baga un joc pe net, eventual apuca-te de un sport --- pe barbati ii modeleaza foarte frumos un sport; nu cred ca ti-ar strica nici tie putina invatatura)!
Las-o sa repire! Daca te va vrea iti va da ea de inteles, daca nu nu are rost sa atarni asa dupa ea!

| PuFuleTe_5630 a răspuns:

Dupa ce am intelesthinking Tu o iubesti dar eathinking parca isi bate un pic joc de tine:d Tu vvrei sa te inteleaga dar ea nu poate aici nu stiu parca nu Te`ar placea:S... o Pauza nu ar strica pan` ce se gandeste ea ce sa faca cu Relatia voastra!

| Kingston3 a răspuns:

Frate las-o oleaca cel putin o saptamna si dupa cine stie poate relatia voastra isi revine

| babyaleyna a răspuns:

Parerea mea este ca tu gandesti mult mai matur decat ea...atata timp cat pe tine te da la o parte doar pentru simplul fapt ca are''de scris'' insemna ca ori are pe altcineva ori este intr-adevar probleme. ea nu stie deocamdata ce vrea de la viata si nici de la tine.nu iti gaseste un loc in viata ei pentru ca probabil este prea ocupata.trebuie neaparat sa luati macar o pauza in care sa analizezi tot ce s-a intamplat intre voi, dupa care sa iei o decizie finala... dar sa stii un lucru, nimic intre voi nu va mai fi ca la inceput pentru ca deja tu ai unele indoieli in privinta ei