| WTF21 a întrebat:

Am un prieten mai timid caruia ii place de o fata nu stie ce sa faca si cum sa procedeze decii poate il ajutati voi.Astept raspunsuri.winking

Răspuns Câştigător
| Cristian22 a răspuns:

In primul rand as vrea sa stiu daca cei 2 sunt in aceeasi scoala?
Daca da, atunci este bine, iar daca sunt in aceeasi clasa e perfect big grin

Dar spune-ne mai multe detalii despre cei doi, in special despre fata.

De ce spun asta? Pai, din ce ai spus tu, baiatul este timid si s-ar putea sa nu reactioneze bine daca este refuzat sau daca fata este "bagaboanta".

Daca fata este "la locul ei", si nu este in niciun anturaj, atunci baiatul poate sa actioneze. Dar daca ea este o "bagaboanta" care fumeaza, bea si sta noaptea afara pana la 12, nu ii recomand sa vb prea mult cu ea.

Oricum, daca e "la locul eu", si nu va cunoasteti, zii prietenului tau sa se bage in seama, cu tupeu, ca daca asteapta sa il bage ea in seama, saluuut.
Prima data, baga-te in seama cu ea (asta daca nu va cunoasteti), gasesti tu un subiect, nu stiu, intreab-o de unde vine, la ce scoala a mai fost, daca ii place in noua scoala(daca sunteti la liceu), intreab-o unde sta, baga o vrajeala "parca te-am vazut in apropiere..."(asta dupa ce o intrebi unde sta), si in final cere-i ID de Y! M.
Cand va gasiti pe mess, baga-te iar in seama, dar fii atent, trebuie sa ai subiecte de discutii care sa o faca pe ea sa rada, dar atentie, nu sa te puna pe tine intr-o lumina proasta, adica sa te faci de rashappy, discutii normale, fa-o cat mai mult sa rada.si vorbiti asa 2, 3 ore si cand vrea sa iasa dupa ID sau vrei tu sa iesi, cere-i nr. de tel si dai beepbig grin
Cand va mai gasiti la scoala, Y! M, vorbeste cu ea asa 10-15 minute, si intreab-o ce face in weekend, daca este ocupata. Daca nu este, invit-o la un suc, niste seminte, cu pretextul "sa ne cunoastem mai bine, sa mai vorbim", va plimbati cateva ore... si cand vrea sa plece acasa, ofera-te sa o conduci, dar nu pana aproape de casa ca daca te vade tasu iei bataiehappy... si cand a-ti ajuns acasa la ea, pup-o pe obrazwinking
Si repeta faza cu sucu si semintele de inca 3-4 ori, si intr-un final, invit-o in oras(strange cel putin 20 lei), seara ca sa vedeti apusul. Plimbati-va pe faleza, du-o la un FastFood...
IMPORTANT : De ce am spus 20 de lei? Fii atent! Daca vrei sa te combini cu ea, e important sa ii satisfaci nevoile, dar daca fata nu este golanasa, nu te va placea pentru banii tai, ci pe tine ca persoanawinking
Mergeti undeva, intr-un loc linistit, mai retras asa, cand sunteti mai singurei asa, ia-o de mana, spune-i ca iti place de ea de ceva timp si ca abia vroiai sa iasa cu tine si nu uita... NU O PLICTISI. vorbeste mereu, fa-o sa rada(nu ii zice glume,bancuri), sa zambeasca si in final, du-o intr-un loc mai retras, ferit de lume si intreab-o daca vrea sa fie cu tine. Daca zice nu, nu te enerva si nu plangehappy zii ca intelegi, ca mai vrea putin timp sa se gandeasca, ca NU O GRABESTI si daca te place o sa accepte in cele din urmawinking

Asa, ideile acelea sunt pentru "fata cuminte"; iar pentru fata "golanasa" am doar o idee. ATENTIE! Iti trebuie mullllti bani happy!
Invit-o in oras la un bar, o pizza, eventual un club, bineinteles, tu faci cinste big grin Intreab-o ce vrea, comanda, mancati si cand plecati acasa pup-o pe obraz. Repeta schema asta inca de 2 ori si in final, cand ati ajuns acasa intreab-o daca vrea sa fie cu tine. Daca zice nu, zii ca o mai lasi sa se gandeasca inca 4-5 zile.
Sper ca sfaturile mele te-au ajutat.
Fundita?big grin

3 răspunsuri:
| CraiCord a răspuns:

Ai putea sa le faci tu cunostiinta dar poate se idragosteste ea de tine...ori isi inima in dintii si vorbeste macar pe mess cu ea ori o pierde... daca nu sa-i trimita un mesaj(prin telefon/mail/bilete/prieten)

| WTF21 explică:

Mda din nefericire nu suntem nici macar la aceeasi scoala (eu si prietenul meu nu suntem la aceeasi scoala cu ea).

| Emy2 a răspuns:

Pai poate il ajuti.sa te imprietenesti tu cu fata apoi le faci cunostinta si apoi vezi daca fata il place si poate iese ceva stiu eu, mai vezi si tu