| deadman a întrebat:

Am un prieten pe facebook si acesta mi-a lasat un mesaj, dar atunci cand vreau sa-l citesc imi apare un dreptunghi galben in care scrie "This message is no longer available because it was identified as abusive or marked as spam.". Chestia este ca nu mai are nici imaginea de profil, de fapt nu mai gasesc contul.Dar imi apare in lista de chat, ceea ce cred eu ca inseamna ca nu mi-a dat el block. Ce crededeti ca s-a intamplat? Ar putea acesta sa faca ceva?

1 răspuns:
| Awesoman a răspuns:

In ultima vreme Facebook-ul a avut probleme cu navigatia, mesajele, paginile, etc.
Spre ex. virusul care de curand circula pe facebook. Se poate ca utilizatorul sa fi incalcat termenii si conditiile iar pedeapsa sa fi fost blocarea contului. Cum scria si in mesajul de mai sus : " This message is no longer available because it was identified as abusive or marked as spam ", cine stie ce era in link-ul acela, si a fost marcat ca spam. Se prea poate si sa-i fi spart cineva contul, sau sa il fi sters cineva, sa te blocheze, etc. Vorbeste si cu el la telefon sau orice alt mijloc de comunicare si intreaba-l ce s-a intamplat. Sigur se va rezolva! happy

Sper ca te-am ajutat!
Have a nice day! happy