| Tourniquet a întrebat:

Am un profesor de sport cam dus cu pluta straight face...
Astazi la ora lui nu ma simteam prea bine si stateam pe margine si a inceput sa tipe la mine cu "E dracia dracului, esti racita de doua saptamani, treci si alearga ca-ti pun un doi cat tine de mare!" (fusesem racita saptamana trecuta).
Totusi, i-am spus " Domnu' profesor :-s, nu ma simt prea bine... ", dar dansul a tot continuat. Colegele cu care jucam handball m-au inteles si m-au lasat totusi sa stau in poarta.
De ce profesorii sunt asa? Profesorul asta de sport e foarte ciudat. Nu am facut sportul saptamana trecuta ca eram racita cobza si daca faceam sport (alergam, transpiram) raceam si mai tare.
Ce asi putea sa fac? Cu mama si tata am vorbit, cu diriginta... cred ca ii voi spune! happy
Va multumes mult pentru ajutor!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu mai erai răcită unde era problema să faci un pic de sport?
Dacă erai încă bolnavă trebuia să ai o scutire de la un medic.
Nu îi iau apărarea, este un pic dur dar nu are intenții rele, sportul este sănătos.
Pa, pa.

| nirvanacartof a răspuns:

P. s:cu placere!

| danycosty a răspuns:

Acest profesor ori e pro** ori nu-i mai pasa de slujba care o are si vrea doar banii.Stiu cum e pentru ca am si eu chiar 2 profesori de genul asta. Unul de educatie muzicala si altul de geografie. Cel de muzica e doar violent(te bate din orice motiv)si cel de geogra e doar prost, pur si simplu dus cu pluta. Din cauza ca am niste profesori asa de l-) nu am nici cel mai mic respect pentru ei.Asa ca in locul tau nu-mi mai pasa de ce zicea si plecam direct la diriginte.Eu iti garantez ca nu sunt un nesimtit.Ma am bine cu toti profesorii in afara de acestia doi. Daca ii intrebi pe cei cu scaun la cap, toti o sa zica ca sunt cel mai cuminte dintre baieti.Cat despre faptul ca sunt asa de rai unii profesori.Nu au nici un interes.Banii si atat, fara sa se gandeasca ca pot ajuta un copil sa invete si sa devina ceva.Cam atat...

| Stella a răspuns:

Pff.si eu aveam un profesor asa.credeam ca mor cand aveam sport anul asta ni l-au schimbat pe celalalt mai bun...kreca de vreo 2-3 saptamana nu am mai avut chef sa fac sport la ora in plus eram si putin racit.si nici nu a ajuns sa ma intrebe ce am.acum ii faina ora de sport pe atunci era teroare rolling eyes

deci imi pot imagina ce prof destept ai:pstraight face

| tpuu a răspuns:

Nu stiu. ce sa spun ...nici eu nu inteleg chestia asta.straight face. se mai intampla... du-te de fiecare daca cand esti racita cu o scutire de la doctorul tau de fam.la el. si nu cred ca are ce sa-ti mai faca.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt prof de sport si in ziua de astazi ff multi trag chiulul cu scuze : sunt racit, ma doare burta, sunt pe stop etc. si toate aceste scuze se acumuleaza cand ai un colectiv de ~25 elevi *5 clase de ex si ajungi sa nu mai sti cine si cum chiar are probleme sau doar trage chiulul. e bine sa vi cu o scutire de la doctor si nu de la "mama"