| Tourniquet a întrebat:

Maine am ora de sport, iar eu sunt pe stop. Problema e ca am profesor si nu stiu cum sa-i spun. Mentionez ca stiu ca e bine sa faci sport la menstruatie nu stiu ce... dar eu o am abudenta si sportul (acolo topaim, alergam, etc) imi va creste fluxul. Va rog ajutati-ma cu niste vorbe care sa ii le spun. happy Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iar eu iți spun că nu trebuie să faci sport în acest interval de timp, nu este recomandat efortul fizic susținut cât și cel intelectual, tu ești un pic bolnăvioară.
Îi spui că ești un pic bolnavă așa cum sunt toate fetele o dată pe lună, și gata, a înțeles mesajul tău.
Pa, pa.

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si ce daca iti va creste fluxul? Iti schmbi tamponul si gata. Daca ai grija sa faci macar 5-6 luni sport in fiecare zi de menstra, iti va scadea fluxul. Crede-ma, ca daca ar trebui sa nu faci sport, profesorul ar gasi el o metoda sa va invoiasca. Atata timp cat este bine pentru tine sa faci sport, este o prostie sa te invoiesti. Poti eventual sa chiulesti, ca pana la urma asta faci, neavand nici un motiv sa nu faci sportul.

| Aleeeeeeee a răspuns:

Buna happy profesorul meu e sport am aflat ca e ruda cu mine, e unchiul meu straight face eu fac sport cand sunt pe stop pentru ca ma tine doar 3 zile si rar cand am sport. Pai poti sa fac dar inainte si dupa sa iti schimb tamponul sau ii spui ca ai probleme de zii happy.

| pwp a răspuns:

Ce i-ai spus?

| waXonwaXoff a răspuns:

Zi lui mama ta sa vb cu el.

| Akid a răspuns:

Poti sa ii spui asa: -domn` prof eu nu pot sa fac sport ca am o problema
daca te intreaba cxe problema ii spuyi:
-problema femininahappy
sigur 100% te va intelege

| ThinkPink a răspuns:

Esti racita daca ti-e jena, daca nu zici ca ai niste probleme de sanatate.Io asa zic.big grinDar vezi sa fi imbracata in echipament

| piktor a răspuns:

Nu, nu`i deloc bine sa faci ed fizica la ciclulaughing
inima pompeaza sangele mai repede si...patesti! adica o sa vezi colegii cum se schimba la fata...si pica pe jos unu cate unu daca.curge straight face
spune`i profului ca`i o problema feminina

| Kiyy a răspuns:

Pai ii poti spune ca iti e rau... sau sa ii spui a trebuie sa pleci nu stiu unde si pleci de la ora sau ramai in clasa

| Morenastyle a răspuns:

Eu ii spun asa profesorului de spor cand nu pot sa il fac:
-Domnu` eu nu pot sa fac sportul din MOTIVE FIZIOLOFICE.
si ma intelege.

| BabyDoll a răspuns:

Am avut si eu acesiasi problema zilele trecute. Si i-am zis " Domnul Profesor eu nu pot sa fac sportul. " big grin si s`a prins elhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi lui mama ta sa vb cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune`i ca ai probleme fiziologicewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duci la ora laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga krissy si eu am aceeasi problema dar mereu spun ca ma doarre piciorul, sunt racita, sau am pluomonie.
cu drag gabi (lady gaga)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o sa faci sport poti sa  faci hemoragie deci clar iese din discutie sa faci. In clasa in care sunt eu dirig e profu de sport eu fiind in clasa a7a   profu preda doar din anul acesta de oarece anul asta a terminat facultatea si e titular  ne-a spus din pima ora de dirigentie cum sa ii spunem. Pe baieti i-a lasat in sala de sport sa joace fotbal  si noi fetele a trebuit sa ramanem cu el in clasa si am vorbit despre asta ca nu trebuie sa ne fie rusine de el ca nu e cu foarte mult mai mare ca noi si ca practic vorbind e si el un copil si daca totusi ne e sa ii spunem : domnu nu pot sa fac sport si totul va vi o.ca daca sa te intraba de ce ii spui probleme personale si se prinde el de faza. Dar sa mentionez trebuie sa iesi in fata clasei si sa ii spui. pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai voie sa faci sport! spune-i ca ai probleme si nu poti sa faci sportul. eu asa procedez si profu intelege. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I`ai dat funda degeaba. cum adica bolnavioara?rolling on the floor)))))) hellooo. e ceva normal. e ff simplu. ii spui ca ai menstruatie sau esti in luna aceea! simplu si direct.doar cuv" menstruatie" nu e urat. e denumirea stiintificahappy.

| Lαααα a răspuns:

Si eu am profesorbatting eyelashes el e mai glumet si ii zic asa:

"Domn` profesor, Am o problema femininahee hee"

Sau

"Am devenit femeie"(cand mi-a venit prima oara)laughing

| bumblebee a răspuns:

Eu tot profesor am si de fiecare data cand am fost pe stop i-am spus "Domnule profesor va rog sa ma scuzati dar nu pot face sportul pentru ca am problemele" si bineinteles ca nu am facut ca doar profu stie ce este asta:-)

| Alexa_4801 a răspuns:

Ii spui ca ai probleme fiziologice si daca poate sa te invoiasca la ora de sporthappy

| ellenutsa a răspuns:

Domn profesor am o problema fiziologik, mare lucru. Nu trebuie sa iti fie rusine mai fata. Esti destul de mare si e ceva normal.