| anonim_4396 a întrebat:

Am varsta de 14 ani, imi place sa compun scenarii de film si imi place actoria. Cum pot ajunge sa fiu ceea ce imi doresc, care ar trebui sa fie etapele pe care trebuie sa le urmez (scoala etc )? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Incerca ceva pe la universitatea PRO

| maryana5 a răspuns:

Pt.multi regizori este important ca actorul sa aiba experientza.
adica incearca sa urmezi o scoala ca atare, de actorie...liceul nu e ff important in cariera ta, dar pentru. talentul tau cu scenariile ar fi indicat sa te duci la un liceu de limba romana sau de limbi straine pentru. a-ti shlefuii putin gramatica si ortografiawinking dar conteaza sa te duci la facultatea de actorie:Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografie "IL Caragiale".
dar mereu trebuie sa faci exercitiihee hee : organizeaza la scoala o piesa de teatru sau ia parte la una. Mimeaza diferite fete si figuri la colegi, incearca ca o -farsa- pentru. cineva care deaba il cunosti ca esti ditamai directoru' laughing
incearca sa joci...sa joci bine-fara balbaieli sau emotii- fi tu insatiwinking

p. s. cand devii actrita ma cauti si imi faci cinste cu un -cico-winking

xoxoooo, mary peace sign

prfml
| prfml a răspuns:

As avea rugamintea la voi sa raspundeti cat mai detaliat la aceasta intrebare cu informatii si sfaturi, orice este binevenit. Pentru @kristen va conta foarte mult parerile voastre.

| Mo a răspuns:

Si eu am acelasi vis: sa devin actrita! Dupa ce termin liceul(profil limbi straine), vreau sa merg la UNATC IL. Caragiale ( Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografie IL.Caragiale)

| yoannah a răspuns:

Daca as fi in locul tau m-as duce la facultatea de teatruhappy