| qMisaki a întrebat:

Am vazut la o prietena de pe facebook ca si` a schimbat numele.Cum pot si eu sa`mi schimb numele?
Funditssa love struck Desigurlaughing

Răspuns Câştigător
| anitza2000 a răspuns:

Eu am vechiul facebook, nu stiu pe unde e la cel nou asa ca iti spun cum se poate la acesta:
sus pe bara albrastra in dreapta :numele tau, home si o sageata in jos, pune mouse-ul pe sageata, dai pe "account settings" sau "setarile accountului"
iti apare "General Acoount Settings" sau "setarile generale ale accontului", prima coloana cu numele contine numele tau si mai indreapta "edit", scrii numele pe care il vrei, pui parola ta de fb si dai "save changes" (numele de fb sunt limitate, poti sa til schimbi 4 pentru ori, deci s-ar putea sa iti zica ceva de asta si dai accept)