| Alexandru_Avram_1995_sOg9 a întrebat:

Am voie cu atv-ul pe lunca.
Lunca este drum public?

Răspuns Câştigător
| EuIulia1528 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin lunca! Eu cred ca da daca nu e proprietate privata sau cultivata de o persoana! Sper ca te-am ajutat! Fundita?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lunca este o forma de relief de-a lungul unei ape. daca acesta forma de relief nu are drumuri publice poti de te plimbi

| TamasTyphoon a răspuns:

Ai voie, doar dac ai permis a1 nu cel de 18 ani cel de 16 este perfect..lunca nu se incadreaza printre drumurile publice... sper ca ti-am fost de ajutor