| marcelionel a întrebat:

Am voie cu boxa portabila in clasa, sa pun muzica, nu la maxim logic si clar cu acordul colegilor fara sa-i deranjez?

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Nu te lasa intimidat de raspunsurile anterioare. Nu este nici o lege data cu privire la faptul ca nu poti aduce si pune muzica de pe un astfel de aparat, insa regulamentele de ordine interioara difera de la unitate la unitate de invatamant si pot include un aliniat referitor la interzicerea acestora, insa, in general, nu ar trebui sa fie absolut nici o problema daca aduci o boxa portabila si pui muzica pe ea in pauze, nicidecum in ore, cu acordul celorlalti colegi.

Succes!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai voie cu radio, boxa portabila sau alte aparte muzicale, decat cele aprobate de scoala, pentru ora de muzica.
Colegii nu au nici un drept in scoala aceea, legile sunt facute de Ministerul invatamantului, sau de Comisia de profesori a scolii.
Copii si colegii tai, sunt acolos a invete sis a respecte reguille impuse de scoala.
Boxele de muzica si ascultatul muzicii se intampla acasa la tine, ep strada sau unde vrei tu, dar nu la scoala.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Regulamentul scolar interzice asa ceva!

| Andreeush a răspuns:

Mai bine ai întreabă diriginta, oricum nu cred că ai voie să aduci așa ceva în școală.