| anonim_4396 a întrebat:

Am vorbit cu prietena mea cea mai buna la telefon, aseara.
Ea mi-a spus ca daca o va parasi iubitul este in stare sa se sinucida O_O
Iubitul ei, este un iubit vitual(dupa parerea mea).
Ei nu s-au vazut numai o singura data.
Ea locuieste in Baia Mare si el locuieste in Timisoara.
Vorbesc ei tot timpul pe mess, si la telefon.
Iar ea se gandeste numai la el, si il iubeste.
Dar el este acolo si sansele sa nu aiba ochi numai pentru prietena mea sunt de 15%
Ea pune suflet in relatia asta.
Dar el...
De exemplu.
Ea nici nu mai vorbeste cu mine, cand vorbeste cu iubitelul, iar el cand vorbeste cu ea imi trimite mie:cmz?
Si sunt convinsa ca nu sunt singura cu care vorbeste.
Se vede ca pe el il doare undeva.
Mie imi este frica, ca el in curand o sa ii dea papucii, iar prietena mea cine stie ce o sa faca, pentru ca ea il iubeste foarte tare.
Eu i-am explicat ca nu are rost sa iti sfarsesti viata pentru el.
Dar nu sunt sigura ca ea nu imi are grija.
Va rog dati niste sfaturi!

THANKS!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește depresie și trebuie văzută de un psiholog.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Frate e ca si cum te-ai sinucide cand ai afla ca Scooby Doo e doar un personaj animatoh go on
Spune-i prieteniei tale urmatoarele cuvinte:"O relatie serioasa se consuma in baie"
Stai, asta era din alt film
Spune-i sa fie cuminte, ca tipi sunt peste tot.Mai ales in Timisoara.Am auzit ca sunt baieti draguti pe acolo.La noi aici e secetalaughing

| thegreatgatsby a răspuns:

Pai... nu stiu ce sa zic laughing
Spune-i ca sinuciderea e cel mai cumplit act de lasitate.
Spune-i ca mereu in viata ca avea parte de momente foarte nasoale cum e asta si ca n-ai ce face.treci mai departe.
Viata nu e ai, e al lui Dzeu el i-a dato, el o ia.

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Spune-i ca nu are rost sa isi piarda viata pentru un baiat care nu o merita. daca ai id de mess a baiatului incearca sa vb ca el, sa vezi la ce ii sta mintea si daca o va parasi. daca vrea sa se sinucida spune-i ca mai sunt multi baieti, nu numai unul...si incearca daca se despart sa fii mai tot timpul ca ea si sa ii distragi atentia...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai nu cred ca ar fi instare sa se sinucida pentru el...ar trebui sa ii explici si tu ca doar o data l-a vazut poate sa zica, ca nici nu il cunoaste indeajuns ca sa il iubeasc.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Offf. ce prostie. Sinucigasul care spune ca se sinucide, nu-i sinucigasi. Are nevoie de compasiune si mila si nu stie cum sa le ceara.

| deniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Spune-i asa :" viata nu e mereu roz big grin, noi visam la o iubire nesfarsita, o iubire ca in povesti, pana la adanci batraneti, dar nu suntem intr'un basm cu printi si printese, regi si regina, unicorni si cestiu eu, nu are rost big grin "