| anonim_4396 a întrebat:

Amm... O sa ma mut peste cativa an in Brasov. Sincer, imi are rau de brasoveni dar mi se pare un ras urat. Avem teren acolo si ne vom muta pentru ca vom iesi ieftin. Eu sunt clasa a 6-a, ce stiu eu? Ma rog, am cativa prieteni buni, 2 baieti si 2 fete. Stiu ca o sa-mi fac si acolo prieteni. Nu-mi prea pasa. Imi pasa ttusi ca urat (fara suparare) dar nu vad nimic special. Eu stau in Alba Iulia. Il vad ca pe cel mai frumos oras din tara. Adica cine are o cetate si niste cartiere mai frumoase ca ale noastre? Bine poate Califrnia dar din Romania nimeni. Stiu ca o sa ma adaptez la cum arata :\ dar e prea mare. Pe cand Alba Iulia o stiu pe derost Brasov-ul nu-l poti invata tot.
Sfaturi?
PS: Nu jignesc pe nimeni, sunt sincera
PS 2: Am cateva probleme de sanatate mintala pe care nci parintii nu le cunosc. Gen rad daca cineva pateste ceva groaznic, ma imaginez omrand oameni etc (o sa las o intrebare in legatura cu asta, sincer totusi nu as fii capabila sa omor pe nimeni. Niciodata nu m-am imaginat sa omor animale. Ador animalele)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Brasov e un oras din alta lumea, civilizat, cu multe istorie si cultura, cu o circulatie auto pusa la punct, curat si mai ales inconjurat de munti. E mult mai aproape de Bucuresti si e mult mai dezvoltat decat Alba Iulia.

in Alba exista o cetate, in Brasov exista un intreg oras medieval

| Kettolix a răspuns (pentru suntserios):

Merci, m-ai ajutat sa gasesc sngura aspunsul la intrebarea mea. Cred ca Brasov este asa doar pentru ca imi va fi dor de Alba. Chiar esteun oras frumos. Merci

| suntserios a răspuns (pentru Kettolix):

Brasovul e un oras f frumos, probabil cel mai frumos din Romania si la urma urmei e cam distanta de 1-2 ore intre orase, poti oricand sa vizitezi Alba

| Kettolix a răspuns (pentru suntserios):

Da, ai drepatate Merci