| Dizzydizz a întrebat:

Anotimpul preferat si de ce
?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Varaaaaaaaaaaaaa!
1. E vacanta, deci no school, nu scris, nu teme (profa de mate tot ne da teme tampita)
2. nu trebuie sa imi iau 1. 000. 000 de haine ca sa nu racesc, imi ingheata picioarele tot timpul, si am si sosete si cizme cu blana dar tot!
3. pot sa ma imbrac in tricouri. fuste, nu ma bate mama la cap sa imi iau nu stiu cate haine pe mine!
4. ma plimb peste tot, nu mi`e teama ca o sa ma,, bage'' cineva in zapada si o sa racesc de mor!
5. ma duc la piscine, la mare, si in alte tari ( la mama in spania, mai merg cu familia la mare in grecia, bulgaria etc. )
6. piscinaaaaaaaaa din nou! iubesc piscinele.
7. ma bat cu apa
8. mananc inghetata pana ma doare gatul dar daca sunt racita tot ies afara ca e cald de mori
9. ies cu cateii afara sa ma joc in apa :X (merg si iarna in zapada dar nu pot sa stau mult ca le e frig chiar daca le dau hainutze de catei pe ei, si mai ales inghet si eu! imi tremura capul laughing
10. e varaaa, vacanta, plimbari, mall, mare, piscine, in alte tari (si daca ma duc la mama in spania ea ma duce la mall`uri, piscine, aqualandia, si multe altele, ca acolo sunt multe! parcuri acvatice, parcuri de distractie. terra-mitica (vaiii e super infricosator acolo), siam-parca --din tenerife si multe altele! spania este cea mai frumoasa tara din europa si probabil si a doua sau prima din lume pe timp de vara! (e cald acolo de mori). deci toata ziua stai in piscina)
si multe altele, dar iubesc apa si piscina, si iarna nu`s eu asa pasionata de bulgari si patinatul, schiatul etc.

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Toamna pentru ca imi place ploaiahee hee

Stefan
| Stefan a răspuns:

Anotimpul meu preferat este primavara, pentru ca in acea perioada m-am nascut si pentru ca este anotimpul cand vin pasarelele, copacii sunt imbracati in haine de sarbatoare, [infloresc] florile incep sa deschida petale, sa parfumeze aerul. În general toate anotimpurile sunt frumoase pentru ca natura nu are o frumusete trecatoare, are doar haine pe care le imbraca si cu ajutorul carora se schimba total.

| nobody_9468 a răspuns:

Toamnatongue
*e colorat
*sunt "slaba" moral si spun si fac ceea ce simt, ceea ce mi se pare oktonguebig grin
*simt nevoia de love
desi n'as zice ca e bine sa fiu "slaba moral", mie imi place, ma simt nostalgica sau ceva de genu...cand? TOAMNA:p

baftabig grin

| daniDeeDee a răspuns:

Vara love struck pentru ca e cald si nu trebuie sa ma imbrobodesc asa cum o fac iarna laughing

strand, mare :X chestii...

| Zâmbărici a răspuns:

Varaaa! Asta e clar laughing
De ce?
1-Vacanta
2-Nu trebuie sa ma imbrac cu 3259360 de haine sa nu mor de frig
3-Pot merge la mare sa ma bronzeeeezzzzz!

Da' tie ce anotimp iti place?smugsmugsmug

| diana a răspuns:

Salut! kiss
Vara pentru ca este vacanta.

| LuS[z] a răspuns:

Primavara pentru ca vine ziua mea si nu mai e frigbig grin

| silver19 a răspuns:

Vara! urasc iarna ( ger, raceala, pustiu afara, intr-un cuvant no-life dupa parerea mea ) insa vara nici n-are rost sa mai explic!winking

| DianaLostInDreams a răspuns:

Vara pentru ca e cald si e vacanta.Doua motive foarte bune happy

| Яùxsi a răspuns:

Pai vara. love struck pentru ca este vacatsa cea mai mareeee love struck

| Psycho a răspuns:

Iarna! love struck unii poate-ar zice ca pentru ca in anotimpul asta m-am nascut. dar nu neaparat.nu cred ca am o explicatie foarte logica sau inteligenta.imi place, pur si simplu. iarna ma simt cea mai implinita.in fiecare an, la prima zapada, imi dau lacrimile.ma bucur enorm cand vad ca ninge. dac-ati vedea ce fata tampa am dimineata cand merg la scoala si ninge, ati zice ca-s nebuna laughing uneori imi vine sa plang de bucurie cand vad ca ninge.nu stiu... pus si simplu iubesc iarna!
anotimpul tau preferat care e?

| m0nica a răspuns:

Vara pentru ca pot umbla in pantaloni scurti love struck fuste tric0u ale alea...
dar imi plac si ploile de vara love struck

| κίllą a răspuns:

Vara, pentru ca e vacanta, e cald, merg la mare, ma relaxez, imi petrec timpul doar cu prietenii day dreaming

| AsU_2581 a răspuns:

Vara ca iarna e frigbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna pentru ca este mai "stearsa" si mai trista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna...
pentru ca imi revad colegii
pentru ca imi revad profesorii si pe doamna diriginta
pentru ca ador sa calc pe covorul multicolor si pe frunzele ruginii ca chihlimbarul love struck.
pentru ca imi place sa ma plimb prin ploaie si sa aud frunzele fosnind love struck
pentru ca...majoritatea relatilor mele au inceput toamna love struck.
pentru ca marea este foarte frumoasa toamna love struck [anul trecut am vazut'o de multe ori love struck ]
pentru ca... ia mai zi si thu waiting.