| anonim_4396 a întrebat:

Anticonceptionale marvelon Dupa cat timp de la administrarea tabletelor marvelon 28 poti avea contact sexual fara prezervativ?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic din prima zi de administrare. Daca vrei sa fii mai catolica decat Papa, din a cincea zi de administrare.

| maryana5 a răspuns:

Din prima ora dupa... big grin

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai copii, pastilele sunt doar antibaby, nu si antiBoli contractate prin contact sexual! PROTEJATI_VA cu PREZERVATIV! Merita sa riscati si imbolnavire, si sa va certati dupa aceea, ca cine, ce si cui i-a dat?! Nu merita, fiti inteligenti, PROTEJATI_VA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ai citit prospectul și întrebat medicul care ți le-a prescris?
Ești protejată din prima zi, asta este regula pilulelor.
Sănătate.
Pa, pa.