| YaBoyZaq a întrebat:

Anul acesta, din cauza pandemiei, bacalaureatul este fara anumite lectii care normal erau predate in semestrul al doilea. Daca cineva pica bacul, cand il va da din nou va fi tot fara acele lectii?
De asemenea, anul acesta competentele nu se dau. Daca pica cineva, va trebui sa dea competentele data viitoare?
Deci intrebarea finala ar fi daca elevii de anul acesta au noroc numai pentru anul acesta sau si pentru anii urmatori?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, il va da fara materia din sem.II 2020.
2.Competentele nu se sustin anul acesta dar se aorda calificativul in functie de mediile avute. Fata de aceasta nu vor mai trebui sustinute in sesiunile urmatoare.

1 răspuns:
| Ciprian2019 a răspuns:

Deocamdata astea sunt regulile pentru bacul din 2020. ai aici programul celeilalte sesiuni din iulie https://www.libertatea.ro/stiri/calendar-bac-2020-2740700