| Eliut a întrebat:

Anul acesta pentru clasa a 8. a se vor da teze? Doar teze, nu unice sau evaluare... adica pentru admitere in liceu. big grin

Răspuns Câştigător
| anDa a răspuns:

Cum a spus si sweetpinkgirl, se dau tezele obisnuite la fiecare sfarsit de semestru : romana, matematica si istorie ori geografie.
Pentru admitere, se vor da un set special de testari doar la romana si matematica, pe baza carora sa face media lor cu media ta a claselor V-VIII. Cu aceea medie te vei putea inscrie la liceu. Succes! Avem nevoie de mult!

1 răspuns:
| SweetPinkGirl a răspuns:

Da, se dau teze in fiecare semestru la romana, matematica si istorie/geografie, iar la sfarsitul anului scolar se dau doua examene(romana si matematica).

Sper ca te-am ajutat!