| Serenaa a întrebat:

Anul asta sunt intr a 12a si vreau sa dau la medicina generala. La scoala nu fac nici chimie nici biologie. La chimie o sa fac meditatii. La biologie vreau sa invat acasa. Am sanse sa iau admiterea daca nu fac meditatii la biologie? E asa de complicat?

2 răspunsuri:
| AkexD a răspuns:

Orice este posibil, mai ales cand iti doresti asta cu adevarat.
Cu...chimia presupun ca o sa-ti fie mai greu, pentru ca va trebui ca intr-un timp relativ scurt sa recuperezi 2 ani.
Eu iti urez succes, sper ca totul sa se termine perfect.

| faaalyoana a răspuns:

Nu este complicat sa stii
La mine in oras la facultatea de medicina, admiterea se face pe baza unui examen scris grila.
Grilele le ai cu mult timp inainte de examen si le poti invata.bineinteles raspunsurile le cauti tu din carti de biologie, anatomie.