| Logan563 a întrebat:

La Umf Cluj Napoca admiterea la medicina generala se face la alegere din biologie sau chimie sau din amandoua?

Răspuns Câştigător
| Smolbean a răspuns:

Salut! La Cluj, se da din bio 11-12 și chimie, primele capitole(daca bine imi amintesc, primele 2-solutii, acizi și baze) SI chimie 10-11, adică cea organică!
Spor! Și seara faina?

| Smolbean a răspuns (pentru Smolbean):

Ai nevoie de manualul de Corint rosu pentru bio. Și la chimie, clasa a 10 e albastra, cea de a 11 portocalie. De Vlădescu.
Pt a 9a nu știu cum arata manualul, pentru ca am avut foi xeroxate. Nu sunt multe, în orice caz

| Logan563 explică (pentru Smolbean):

Mersi mult pentru raspuns. Seara faina

| Logan563 explică (pentru Smolbean):

SI atata as mai fi vrut sa te intreb ca din punctul tau de vedere este grea admiterea? ca am auzit ca greu se intra la cluj

| Smolbean a răspuns (pentru Logan563):

Eu am dat anul asta admiterea. M-am apucat în toamna de învățat, deci nu am avut prea mult timp la dispoziție.(nu am intrat) Am avut colegi care învățau de 3 ani deja, și nu au intrat.
Dar am auzit cazuri care tot asa, au învățat din toamna, și vara au avut admiterea și au intrat la buget.
După mine, e destul de grea, dar nu imposibila. Dacă ai determinare, răbdare și faci multe ex/grile și știi bine materia, nu ai cum sa nu reușești. E un drum greu, dar sfârșitul va fi minunat happy succes!

| Logan563 explică (pentru Smolbean):

Mersi mult!

8 răspunsuri:
| CristianMadalin642 a răspuns:

Amandoua + romana sunt in anul 5
forta dacia logan am si eu una

| Logan563 explică (pentru CristianMadalin642):

Multumesc.
Si nu stii din ce carti se face admiterea?

| CristianMadalin642 a răspuns (pentru Logan563):

Cartiile 1 2 3 5 6