| Cookiee9712 a întrebat:

m.am certat cu cea mai buna prietena a measad din cauza ei. azi de dimineata am sunat. o sa o intreb cand pleaca de acasa si a spus ca nu stie si mi. a inchis telefonul, eu cand am plecat spre scoala am sunat o alta colega si am vorbit cu ea pana am ajuns la scoala. dupa ce am terminat convorbirea cu cealalta fata, m-a sunat ea si a inceput sa ma ia la rost ca de ce nu raspund la telefon si etc. iar eu i-am spus ca vorbesc cat vreau si cand vreau, nu trebuie sa ii dau ei explicatii si a zis ca bine frate faci cum vrei. si a inceput sa spuna niste cuvinte putin mai urate care pe mine chiar m.au deranjat si i.am inchis telefonul. Cand ne-am intalnit la scoala nici nu am vorbit, si imi e cam aiurea inainte de asta eram nedespartite pot sa zic. voi ce credeti ca ar trebui sa fac? mersi.

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Observ că vouă vi s-a urât cu binele și v-ați certat din nimic. Comunicarea e cheia. Vorbește cu ea. Poate era supărată când ai sunat-o și de aia ți-a răspuns răutăcios. Tu trebuia să îi spui că vorbeai cu altcineva, nu că vorbești cât vrei și când vrei, mai ales dacă era posibil să fie supărată, poate s-o fi înfuriat și mai tare. Dar tot nu vă înțeleg de ce vă place să vă certați din pur nimic. Vorbește cu ea, întreab-o dacă a pățit ceva, dacă are vreo problemă, cere-ți tu scuze chiar dacă probabil nu e vina ta, e singura soluție.
Baftă

| effect a răspuns:

Stai linistita astea trec,dar iti vei da si tu seama de a lungul timpului ca prietenii nu sunt chiar cine credem noi ca sunt
Prietenii in unele momente ale vietii te mai si dezamagesc(proprie experienta)
Dar poate doar a avut o zi proasta, poate era de inainte suparata si cand ai sunat o tu ai avut ghinionul sa o prinzi in starea aia
Incearca sa vorbesti cu ea, sa i spui mereu ce te deranjeaza sa nu accepti sa se poarte urat cu tine :-)

| oanazuzi a răspuns:

Eu sunt in aceiasi situatie si e la fel
incearca sa o invingi la tot ce ii plk ei si o sai zdrobesti inima vb si u cu ea in figuri si atregele pe celelalte fete spre tine iar daca are iubit sarutal astfel incat sa vada ca nu esti mai prejos nu este o prietena adevarata daca a fqt asta
succeswinking