| BigRedCherry a întrebat:

Heei :3 inainte sa va adresez intrebarea, cititi inceputul : http://www.tpu.ro/......-asa-el-a/

Asa, revenind :3 deci pana la urma, nu am iesit cu acei doi baieti, dar am iesit in oras si in locul unde am fost a venit si el. Eu eram cu colega lui, si colega lui a mers la el si au vorbit putin ( eram intr-un local ) dupaceea colega lui m-a strigat si mi-a spus " hai ca te-a chemat X " bun, m-am pus timida langa el si a intrat in vorba cu mine ( tin sa metionez ca virgula cu o zi inainte i-a spus colegei sale ca da, ar fi cu mine ) am schimbat 2-3 propozitii despre muzica, si cam atat am vorbit, dupa care eu m-am pus langa un prieten ( eram pe canapele ) si am inceput sa tot vorbesc cu el si colega aceea i-a spus lui X " X, ai fata de indragostit >: " :3 si mai vedeam asa ca se uita la mine pe ascuns uneori, si atunci cand am plecat m-a salutat asa, lent, sa zicem, bland. Nu sunt sigura daca i-a facut place dispozitita mea pentru ca atunci cand urcam in sus cu colega lui nu mi-a spus nimic de el cum ca ar fi zis ceva de mine, si nu stiu ce sa cred. Aveti idee ce ar putea crede despre mine? Multumesc :D

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,poate ca la inceput amestecul prietenilor si colegilor poate sa ajute sa va apropiati,dar de la punctul in care ati ajuns acum,ar trebui sa va descurcati singuri.
Ca baiatul sa nu iti vorbeasca prea mult,desi erati singuri si fata in fata in localul respectiv,sunt doua variante:sau e timid,sau nu te place prea mult.
Nu te grabi sa te necajesti,pentru ca varianta cu "nu te place" nu e posibila multumita comentariului colegei lui "ai fata de indragostit".Ea stie destule,probabil i-a spus ei ce simte pentru tine,iar ea prin comentariul ei vroia si sa-l incurajeze si sa anunte o stare a lucrurilor.
Asadar,de acum,va trebui sa ai rabdare,baiatul e cam indragostit.
Si,daca de felul lui e timid,inseamna ca acum a mutit de-a binelea, lasa-i timp sa-si regaseasca curajul si sa-ti marturiseasca ce simte pentru tine, el singur!
Posibil sa apeleze iarasi la colega respectiva, dar te place mult si vei avea foarte curand noutatile lui!happy
Ai rabdare, totul e bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părerea lui față de tine trebuie ție să o spună, nu prin intermediari!
Pa, pa.

| Trolli a răspuns:

De ce nu vorbiti voi doi, doar voi doi! Fara colege/colegi, prietene/prieteni?!
Noi nu avem de unde sa stim parerea lui despre tine. Ar trebui sa ia taurul de coarne, si sa iti spuna ce simte, fara a trece intai informatia pe la altcineva!

| BigRedCherry explică:

I-a facut placere *