| anonimul0724 a întrebat:

Apa minerala inngrasa?
Eu beau foarte multa apa minerala, gen sunt la dieta, merge apa minerala la dieta?
Am 15 ani si foarte dezvoltat.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Intr-o alimentatie echilibrata, este bine sa alternezi consumul de apa plata cu cel de apa minerala, iar daca vrei sa slabesti, apa carbogazoasa te ajuta, nu te ingrasa (dar nu trebuie sa bei foarte multa).In primul rand apa minerala inhiba pofta de mancare, nu are calorii, zahar sau grasimi, accelereaza metabolismul si detoxifica organismul.Bea linistit dar altereaza cu apa plata happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! La dieta, singura apa permisa este APA PLATA, cea de la canal, nu cea minerala, nu sucuri, nu alcool.

| Kerre a răspuns:

Nimic ce are 0 calorii nu ingrasa, insa nu te baza doar pe apa minerala, echilibreaza consumul de apa minerala cu cea plata.