| AnaMaria2719 a întrebat:

Are cineva idee cum se vorbeste ardeleneste? Cum poti sa-ti faci vocea mai groasa?

5 răspunsuri:
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy
Noi, ardelenii, avem accentul nostru, asta nu inseamna ca avem vocea mai groasa :d Poti vorbii ardeleneste daca stii ceva regionalisme din partea noastra, cu un "No bine" i-ai dat pe spate laughing

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Noi ardeleni vorbim normal, mai sunt uni, dar cu siguranța nu generația tânără nu.
O zi bună!

| AleXisAleXis a răspuns:

Ardelenii asta-i vorbesc intotdeauna cu ``no`` laughing
Nu poti sa iei din zbor accentul, sa-l inveti de pe net laughing
Hai la noi si atunci se lipeste de tine ca scaiul laughing
No, ne faci o vizita laughing

| InTell a răspuns:

Triiiebuiiee sa traiiesti cu Ardelenii.