| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva idei pentru o compunere despre culoarea verde?Fundita!

Răspuns Câştigător
| CllaraCllary a răspuns:

Culoarea verde este obtinuta prin amestecarea culorii galben cu albastru.Din cauza ca se obtine prin combinarea a doua culori primare se numeste culoare binara.Verdele este o culoare frumoasa(dupa parerea mea)si o gasim peste tot:pe iarba de un verde crud, pe frunzele firave, pe tulpinile parfumatelor flori si probabil pe aripile fluturilor.Culoarea verde, se poate spune, este culoarea naturii.O vad peste tot.verde,verde la tot pasul, verde de la primavara...

P.S. spune-mi parerea ta.sunt ff buna la compuneri in clasa azi am luat FB la descrierea unui tabloubig grin

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns (pentru CllaraCllary):

Da esti foarte bunaaaaaaaaaaaaaaa!happy

| CllaraCllary a răspuns (pentru չﻨгﻪรէﻨĸ):

Ai citit-o la scoala? sau cum? oricum, mersi pentru. funda. pupici de la isa

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns (pentru CllaraCllary):

Da am citit-o!

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns (pentru CllaraCllary):

Iti multumesc foarte mult, chiar nu aveam nici o idee!