| Wolftg5y a întrebat:

Are voie dirigintele sa scada unui elev un punct la purtare daca acest elev se muta din banca in care a fost pus de diriginte?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca mai degraba te-a amenintat. Nu e niciun profesor atat de absurd, dar teoretic el poate sa iti scada daca considera ca nu ai avut un comportament civilizat.

| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca doar pentru atat. Mai ai antecedente.

| Justme1997 a răspuns:

Daca acțiunea e acompaniata de "Deci tu nu-mi spui mie unde stau, capiş? Știi tu cine-i taică-miu? Șed unde vreau

| wpetterssone a răspuns:

Dacă în Regulament scrie că elevii nu au dreptul să se mute din bănci fără aprobarea Dirigintelui, atunci are dreptul să te sancționeze. Însă media la purtare se clarifică la sfârșitul semestrului și se discută în Consiliul Profesoral, dacă este nevoie de a se scădea, dacă jumătate plus unu din profesori votează pentru scăderea notei la purtare.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Mi se pare cam exagerat să scadă nota doar pentru atât.