| EmmaLoLy a întrebat:

As vrea ca pe perioda vacantei sa ma apuc de voluntariat... unde as putea merge in Buzau..si trebuie sa merg si in timpul anilui scolar..sau doar in vacanta de vara. peste 2 luni implinesc 15 ani..presupun ca am voie happy vreau cat mai multe detalii FUNDA

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Treaba cu voluntariatul e super si te felicit ca te-ai gandit la ea, insa trebuie sa te hotarasti in ce domeniu vrei acest voluntariat: mediu, sanatate publica, persoane cu dizabilitati etc. etc. Dupa ce te hotarasti, ia legatura cu vreo fundatie, asociatie etc.; e imposibil sa nu exista in Buzau. Gandeste-te si la viitorul tau, adica la ce ti-ar placea sa faci cand vei fi mare - sunt fundatii / organizatii care te angajeaza apoi, daca vad ca esti activa! Voluntariatul nu-i musai sa-l faci tot timpul; poti merge cand vrei, cum vrei si sa stai cu ei cat doresti - bineinteles sa te accepte si ei (stii tu, "iubire" cu forta nu se poate!). Mult noroc!